JUUKSURIKÄÄRID

Iga juuksuri ja stilisti jaoks on käärid tema peamiseks tööinstrumendiks. Tavaliselt on professionaalsed käärid väga kallid. Juuksurikääride tööaeg on suhteliselt pikk, kuid paratamatult, kui hoolikalt te ka kääre ei kasutaks, füüsikaseadused jäävad kehtima ning instrumendid lähevad nüriks. Selge on see, et head ja kallist instrumenti ära visata oleks kahju ning samuti liiga kulukas. Järeldus kerkib esile iseenesest – teie käärid tuleb viia esialgsesse uude seisundisse.

Abiks teile tuleb ei miski muu kui – juuksurikääride teritamine!

Iga meister pole aga loodud kääre teritama. Asi on selles, et käärid võivad olla väga mitut erinevat liiki: standardsed, convex ja semi-convex. Iga juuksurikääride liik vajab erilist lähenemist ning meister peab valdama kogu vajalikku infot erinevate juuskurikääride mudelite kohta.

Eriti tähtis on see, et Teie instrument satuks just oma ala meistri kättesse, sest vastasel juhul iga väiksemgi nurga muutus teritamise käigus võib kahjustada teie instrumenti selliselt, et see ei lõika enam juuksekarva nii nagu peaks. See aga pole lihtsalt ebamugavus teie töös – halvasti teritatud käärid on juusteotste lõhenemise üheks peamiseks põhjuseks.

Õige juuksuri- ja maniküüri instrumentide teritamine nõuab meistrilt spetsiaalsete seadmete ja vahendite olemasolu ning nende valdamist, sest lõikeserva nurk peab olema kindlalt fikseeritud. Pärast juuksurikääride teritamist peavad nende terad tihedalt kokku puutuma. Samuti on väga tähtis, et käärid oleksid töödeldud algusest lõpuni – viimistletud, rihtitud, õlitatud, reguleeritud ja täpselt sobitatud.

Oma kääride teritamise kvaliteeti saate kontrollida vatitupsu peal – kui käärid lõikavad seda ideaalselt, siis töötavad käärid samamoodi ka juuste lõikamisel.

Mitteteadjale võib tunduda juuksurikääride ja maniküüri instrumentide teritamine väga lihtsa tegevusena, kuid reaalsuses on see palju keerulisem protsess. Usume, et nüüd on teie arusaam muutunud ning mõistate, kui tähtis on professionaalne teritamine. Seetõttu on kindlam kasutada professionaalse teritaja teenust, kes omab suurt teadmistepagasit ja kogemusi antud valdkonnas. Tõenäoliselt ei soovi keegi teist, et teie hinnaliste kääride peal harjutataks teritamise õppimist.

KÜÜNENAHATANGID

Õigesti teritatud küünenahatangid on samamoodi keeruline protsess – eriline lõikeservade kuju nõuab väga delikaatset lähenemist. Paljud meistrid võtavad selle väljakutse vastu, kuid vähesed suudavad sellega toime tulla. Kvaliteetse küünenahatangite teritamiseks tuleb täita rida tingimusi:

1) Tuleb eemaldada instrumendi lõksumine. Selleks tuleb tangid osadeks lahti võtta ning hoolikalt määrdega üle teha. Vajadusel tuleb eemaldada teradelt ka roostetamise jäljed.

2) Mitte mingil juhul ei tohi lühendada lõikeserva pikkust või teha lõiketerade otsad ümaraks. Mis aga puutub otsadesse, siis tuleks kohe alguses omaniku käest üle küsida, milline nurk on talle töötamiseks kõige mugavam.

3) Teritamise käigus tuleb maha võtta nii vähe metalli kui võimalik. Mida peenem on maha võetud kiht, seda kauem peab teie instrument vastu. Oskus maha võtta just nii palju metalli kui vaja, tuleb teritamise meistrile ainult aastate pikkuse kogemusega.

4) Ja viimane, kuid mitte vähem tähtsam on see, et terve teritamise protsessi vältel tuleb instrumenti hoida sama nurga all. See nõuab meistrilt teravat silma ja kindlat kätt ning lisaks ka spetsiaalse tehnika valdamist.

Et teil oleks kindlustunne instrumendi teritamise kvaliteedist, tuleb pöörata tähelepanu järgmistele punktidele:

  • Tangid peavad sulguma sujuvalt ning ilma liigse jõu rakendamiseta – vedru peab avama tangid pehmelt ja ilma järsu tõmbeta.
  • Klõpsatused pole samuti vastuvõetavad – sellisel juhul läheb teie instrument väga kiiresti taas nüriks.
  • Terad peavad kokku minema otsast lõpuni kergel kokkupigistamisel.
  • Kontrollige ka seda, et lõikeservadel ei oleks täkkeid.

Tangide terituse taset saate kontrollida polüeteenist kile või õhukese salvräti peal. Kui tangid tõmbavad materjali ja materjal jääb vahele siis see tähendab, et nad toimivad samamoodi ka kliendi küünenahaga.

Kui te pöördute Teritamise Stuudio poole, siis võite kindlad olla, et kõiki eelpool mainitud punkte täidetakse. Meie stuudios töötavad spetsialistid omavad pikaajalist kogemust, seetõttu teeb töö kvaliteet igast esmasest kliendist meie püsikliendi.

KÜÜNETANGID

Isegi alles ostetud uued tangid vajavad täiendavat teritamist. Ainult väga kalleid instrumente teritatakse enne müüki käsitsi.

Küünetangide teritamine nõuab meistrilt erilisi teadmisi ja oskusi. On olemas rida tegevusi, mida tuleb järgida, et lõpptulemusena teie tangid lõikaksid küünt, mitte venitaks ega lõhuks seda:

1) Tuleb eemaldada lõksumine lülis.

2) Tuleb maha võtta nii vähe metalli kui võimalik – sellisel juhul peavad teie tangid kauemini vastu.

3) Teritamise käigus tuleb hoida spetsiaalset nurka.

Teie instrument on professionaalselt töödeldud alles siis, kui kõik eelpool mainitud punktid on täidetud. Töö kvaliteeti saate kontrollida paksu  paberi peal – kui tangid lõikavad seda, siis on nad korras. Kui aga tangid venitavad või lõhuvad paberit, siis on tegemist väga halvasti teritatud instrumendiga ning kohe kindlasti ei tohiks selle instrumendiga töötamist jätkata.

Tõenäoliselt olete nüüd jõudnud järeldusele, et tangide teritamine pole tegelikult kerge protsess. Tõeline meisterlikkus tekib ainult aastatepikkuse harjutamisega ning suurepärase juhendaja käe all. Igaühele ei olegi meisterlikkuse saavutamine jõukohane. Seega, kui te olete kiindunud oma instrumenti, siis õigem valik oleks pöörduda usaldusväärse professionaali poole, kelle töö kohta on olnud  palju positiivset tagasisidet. Vastavaid professionaale leiate just meie Teritamise Stuudiost.

KÜÜNENAHALÜKKAJAD JA PINTSETID

Pole saladus, et hea küünetehniku töö ei koosne ainult küüne töötlemisest, vaid ka küünenaha hooldusest. Mugavamaks hooldamiseks on loodud kaks välimuse poolest sarnast instrumenti: maniküüri nahalükkaja ja pediküüri nahalükkaja.

Maniküüri nahalükkaja – aitab hoolikalt küünenahka tagasi lükata. Selle otsiku kuju on loodud selliseks, et protseduur oleks võimalikult valutu. Väga paljudel klientidel on küünenahk väga tundlik ning vajab erilist tähelepanu. On olemas kahte liiki maniküüri nahalükkajaid: ühepoolsed ja kahepoolsed.

Pediküüri nahalükkaja – on enamasti kahepoolne. Ühelt poolt on ta labida kujuline, et küünenahka tagasi lükata, teiselt poolt võib ta olla kas lusika-, haamrikese- või terakujuline, et puhastada küüne pealmist kihti. Millise kujuga instrumenti kasutada? See jääb iga küünetehniku enda valikuks – vastavalt, mis on mugavam või eelistatum.

Maniküüri instrumentide teritamine pole lihtsamate ülesannete seast, seega on parem usaldada see töö professionaalile. Isegi konstruktsiooni poolest lihtsate instrumentide, nagu maniküüri ja pediküüri nahalükkajad, teritamisel on omad  kindlad ja kavalad nipid, mida on vaja teada. Kõige tähtsam on keskenduda poleerimisele, et instrumendiga tehtav töö ei tekitaks teie klientidele ebamugavust.

Pintset – tänapäeval vajalik tööinstrument igal kosmetoloogil. Hetkel kättesaadavate pintsettide mitmekesisus on hämmastav: pintsetid sirgete otsadega, pintsetid kaldus otsadega, pintsetid luubiga (paremaks nähtavuseks), nõelakujulised pintsetid (sissekasvanud juustekarvadele ligi pääsemiseks). Iga pintseti liik nõuab erilist lähenemist kasutamisel, kuid isegi ettevaatliku kasutamise ja hoolitsemisega  muutub instrument aina nürimaks. Mõned ostavad endale uue instrumendi ning mõned üritavad ise selle sirgeks teha. Kuid kõige parem lahendus oleks see tuua professionaalsesse stuudiosse teritamisele. Küsite miks? Põhjus seisneb selles, et pintsettide teritamisel on mõned nipid, mida tuleb teada, kui tahate, et teie instrument oleks ideaalses seisukorras.

  • Pärast servade töötlemist peab pintset ideaalselt sulguma. Ei tohi olla pilusid ning terad ei tohi olla viltu üksteise suhtes.
  • Samuti ei tohi olla väljaulatuvaid osasid ning täkkeid pintseti otstel. Üleüldse, kõik pintseti ääred peavad olema ümardatud, et mitte haavata klienti.
  • Pintsetid peavad olema teritatud nii, et otsad haaraksid karva mitte hammustaksid. Et seda saavutada, peab meister oleme ülitäpne ning väga kogenud.
  • Kui pintset on saanud mingit moodi kahjustusi, tuleb instrument hoolikalt tagasi painutada ning korralikult viimistleda.

Nagu näete, pole pinstettide teritamine sugugi nii lihtne, kui võib tunduda. Meister peab saama tõeliseks professionaaliks  selles vallas, vastasel juhul eksisteerib risk, et teie instrument rikutakse alatiseks ära. Kui soovite riski vältida, pöörduge oma ala parimate poole. Usaldage oma instrument Teritamise Stuudio meistritele ning peatselt te veendute, et langetasite õige otsuse. Edaspidi, usaldades meid, võite kindlad olla, et teie instrument on alati parimas töökorras.